PostHeaderIcon Svetový deň zdravej výživy

There are no translations available.

Svetový deň výživy sa oslavuje každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu a poľnohospodárstva Spojených národov (FAO) v roku 1945.Aj u nás v škole sa každoročne venujeme tejto téme. Žiaci sa zapojili do projektu –HOVORÍME o JEDLE.

Všetky aktivity pre žiakov  boli zamerané na zdravú výživu, ktorá súvisí so správnou životosprávou. Správna životospráva je okrem iného aj prevencia proti chorobám, zabezpečuje  aktívnu a dôstojnú starobu. Žiaci sa naučili, ktoré potraviny sú na základni potravinovej pyramídy a teda  sú veľmi zdravé a mali by sa konzumovať denne. Potraviny, ktoré škodia nášmu organizmu a spôsobujú civilizačné choroby – obezita a srdcovo cievne ochorenia sú na prvom mieste úmrtnosti na Slovensku – sú na vrchu pyramídy.  Žiaci sa opätovne dozvedeli základné informácie  o význame telesnej výchovy, dôležitosti oddychu, striedaní pasívneho a aktívneho oddychu a vyhýbaní sa  stresu a tiež o význame spánku a o pozitívnom vplyve dodržiavania pitného režimu.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk