PostHeaderIcon Svetový deň výživy

„Aká strava, také telo...taká myseľ.“

16. október nás vyzýva zdravo jesť, aby sme sebe tým, čo jeme neškodili, ale naopak, aby sme si život, ktorý máme vážili a aby sme ho chápali ako  jedinečnú a neopakovateľnú hodnotu.

Svetový deň výživy sme si pripomenuli rôznymi aktivitami aj na našej škole. Siedmaci plnili zaujímavé úlohy a venovali sa rôznym aktivitám. Diskutovali na tému Hygiena potravín pod vedením Mgr. Zuzany Bokorovej z RÚVZ so sídlom v Rimavskej Sobote. Tvorili poháre, pričom využili cestoviny i strukoviny, kreslili, lepili, vystrihovali, vytvárali 3D ovocie a zeleninu. Kamila Boršová zo 7.B triedy vytvorila knižku o zdravej výžive, ako pomôcku na vyučovanie. S pani učiteľkami SJL, ANJ, NEJ a RUJ vymýšľali básne, no a samozrejme vyrobili aj dobroty vo forme ozdôb a nátierok doplnené receptami. Posledná vyučovacia hodina prebiehala na prízemí školy. Z výrobkov sme na prízemí našej školy urobili výstavu a žiačka 6.B triedy Miriam Nôtová si pod vedením Mgr. Beaty Fülöpovej pripravila Semienkovú banku. Formou výmenného obchodu získali žiaci rôzne druhy semien a niekoľko balíčkov so semenami bolo uložených v časovej schránke vo dvore školy. Časová schránka slúži na záchranu, množenie a následné šírenie semien starých a ohrozených druhov zeleniny, obilnín a korenia. Otvorenie schránky je naplánované o 30 rokov.

Žiaci strávili zaujímavý, tvorivý a zároveň zdraviu prospešný deň.