PostHeaderIcon Tematický deň zameraný na FINANČNÚ GRAMOTNOSŤ

Dňa 28. 10. 2015 do  našej školy zavítal autor knihy „Základy finančného zdravia,“ MUDr. Milan Pavlík, MPH.

Pre žiakov ôsmeho  a deviateho ročníka pripravil zaujímavú  prednášku o dôležitých  pojmoch z oblasti financií, ako sú: rozpočet, výdavky, úvery a iné, s ktorými sa žiaci stretávajú na hodinách základov finančnej gramotnosti. Potom  si žiaci zahrali hru, v ktorej si mohli vyskúšať rôzne životné situácie s financiami, napr. ako riešiť problémy pri ich nedostatku. Prednáška, beseda  i následná hra boli veľkým spestrením vyučovania základov finančnej gramotnosti  pre všetkých zúčastnených žiakov.

Zuzana Farkašová