PostHeaderIcon Európsky deň jazykov 2022

KOĽKO JAZYKOV VIEŠ, TOĽKOKRÁT SI ČLOVEKOM.

Pripomínať si to , je dôležité počas celého roka, nielen 26. septembra, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001 ako Európsky deň jazykov. Tento deň sme si v pondelok 26. septembra 2022 pripomenuli na prvých troch vyučovacích hodinách aj na našej škole. Deň sa začal reláciou v školskom rozhlase, po ktorej žiaci diskutovali spolu s vyučujúcimi o prínose jazykového vzdelávania, o príležitostiach a možnostiach, ktoré sa im výučbou cudzích jazykov otvárajú.

Žiaci piateho ročníka vyrábali anglicko- slovenské pexeso na svoje obľúbené témy ako šport, školské pomôcky, jedlá a nápoje a iné. Šiestaci vytvárali učebné pomôcky vo forme obrázkových slovníkov na ľubovoľné témy. Žiaci siedmeho ročníka vyrábali knižky anglických básničiek. Žiaci ôsmeho ročníka, ktorí navštevujú ruský jazyk maľovali antistresové omaľovánky s obrázkami na tému ruských rozprávok a nemčinári vyrábali dvojjazyčné kvarteto, ktoré si následne aj vyskúšali. Ruštinári v deviatom ročníku tvorili plagáty na témy ako škola, jedlo, oblečenie a nemčinári zase plagáty na tému ľudské telo.

Veríme, že aj tieto aktivity pomáhajú budovať u detí kladný vzťah k učeniu sa cudzích jazykov.

PostHeaderIcon Tematický deň - Kráľovstvo zdravia volá o pomoc

Dňa 16.9.2022 sme mali tematický deň: „Kráľovstvo zdravia volá o pomoc.“ Tento rok sme ho mali trochu iný ako po iné roky. Na dvore sme mali pripravené rôzne stanovištia, kde deti plnili úlohy . Ukážku prvej pomoci nám predviedli pracovníčky Červeného kríža. Počasie nám prialo a tak sme zažili príjemné dopoludnie plné zábavy. Tvorivé a zábavné aktivity pokračovali aj v popoludní.

PostHeaderIcon Cvičný požiarny poplach na našej škole