PostHeaderIcon Učíme sa v prírode aj po anglicky

V pondelok ráno na Kurinci sme začali zhurta aktivitami. Prvá sa týkala anglického jazyka. Zmenili sme sa na zvieratá, ktoré sme na základe otázok mali zvládnuť. Táto aktivita nás zaujala. Zo zvierat sme sa zmenili na kvapku vody, ktorá prežívala na svojej ceste dobrodružstvá. Svoje prežívanie sme zakreslili v podobe pestrofarebných malieb. Za niekoľko minút vykvitol kvet s piatimi krásnymi lupienkami. Prvý lupienok ukrýval encyklopédiu chemických prvkov, z ktorej nás traja žiaci zaviedli do kráľovstiev vodíka, dusíka a kyslíka. Z druhého lupienka sme sa dozvedeli o živote zvierat zapísaných v Červenej knihe. Ďalšie tri lupienky ukrývali krátke divadelné scénky. Zmenili sme sa na strašných lovcov a zahrali sme nezvyčajné spôsoby lovu. Z pasce na potkany sme sa dozvedeli, že cesta hľadania a úniku z nebezpečenstva nikdy nie je jednoduchá. Vo vlčom lese sme vytvorili obraz vlčej rodinky. Čas plynul veľmi rýchlo a domov sme odchádzali s príjemnými zážitkami a s dobrým pocitom zlepšenia vzťahov v kolektíve, za čo patrí kytička vďaky pani učiteľkám Farkašovej a Farbiakovej.

PostHeaderIcon VIDEO: Slávnostná akadémia 2015

Pozrite si videozáznam zo Slávnostej akadémie 2015 pri príležitosti 50. výročia založenia školy:

PostHeaderIcon Medzinárodný deň detí 2015

1 júna 2015  sme oslávili Deň detí aj na našej škole. Tento rok sme sa zamerali na športové aktivity. Veľkého flórbalového turnaja sa zúčastnilo vyše 170 žiakov II. stupňa.  V duchu fair play odohrali náročné zápasy, z ktorých sa zrodili nasledovné výsledky:

Kategória žiakov 5. – 6. roč.
1.    miesto:   družstvo  6.C
2.    miesto:   družstvo  5.C
3.    miesto:   družstvo  6.A

Kategória žiakov 7. – 9. roč.
1.    miesto:   družstvo  9.C
2.    miesto:   družstvo  8.A
3.    miesto:   družstvo  7.A

Ostatní žiaci si zmerali sily v športových súťažiach, kde sa najviac darilo nasledovným družstvám:
1.    miesto:   družstvo  8.C    - získali 84 bodov
2.    miesto:   družstvo  6.C -  získali 79 bodov