PostHeaderIcon

PostHeaderIcon Deň plný vody

Ani tento rok sme nezabudli na 22.marec – SD vody a v piatok sme si ho na 1.stupni našej školy pripomenuli zábavným dopoludním. Žiaci si mohli overiť svoje športové zdatnosti pri prenášaní vody v behu, pri drepoch s fľašou plnou vody alebo pri lovení rybiek udicami. Radosť a zvedavosť na tvárach detí sme mohli vidieť aj pri vodných pokusoch, ktoré predvádzali naši štvrtáci mladším kamarátom. Pozorovali plávajúce vajíčka, so zaviazanými očami ochutnávali a hádali rôzne príchute vody, zasúťažili si vo fúkaní najväčšej mydlovej bubliny. Vyskúšali si trik s korením a saponátom a pozorovali ktoré predmety vo vode plávajú a ktoré klesajú na dno. Pri týchto zaujímavých pokusoch si žiaci rozšírili vedomosti o vode. Pre našich najmenších prváčikov bol okrem ozajstného rybára Janka určite zážitok vyrobiť na školskom dvore obrovský rybník s vodnými rastlinami a rybkami, ktoré si mohli udicami aj vyloviť a pritom si aj zasúťažiť ktorá trieda má najšikovnejších rybárov.

Druháci nás milo prekvapili velikánskym netradične vyrobeným projektom o kolobehu vody, ktorý iste neprehliadnete na dolnej chodbe pri vstupe na 1.stupeň našej školy. Tretiaci využili odpadový materiál a vyrobili funkčné vodné mlyny. Na tento „vodný“ deň budú všetky deti dlho spomínať a určite si ho budú v mysli spájať aj s čiastočným zatmením Slnka, ktoré stihli aj počas bohatého programu pozorovať.

PostHeaderIcon Karneval v ŠKD

Fašiangy sú už tradične časom plesov, zábav a karnevalov. Karneval nechýbal ani na našej základnej škole. Konal sa 11.2.2015. Do telocvične zavítali rôzne rozprávkové bytosti. Krásne masky sa snažili zaujať farebnosťou, ale aj originálnosťou. Okrem tanca a prezentácie masiek, sa deti zapojili aj do rôznych súťaží, ako tanec s loptičkou, hádanky, tanec na jednej nohe, tanec v drepe v trvaní 50 sekúnd na počesť 50. výročia našej školy. Odmenou pre deti boli ceny, ktoré si vysúťažili v hrách a odmenou pre nás bol ich úsmev na tvári a spokojnosť. Tešíme sa, aké nápady na masky uvidíme o rok !

More Articles...