PostHeaderIcon Oznam - začiatok školského roka 2015/2016

Nový školský rok sa začne 2. septembra 2015, jeho slávnostné otvorenie sa uskutoční v stredu 2.septembra 2015 8:00 hod. Zraz žiakov je o 7:45 hod. v triedach.

PostHeaderIcon Koniec školského roka 2014/2015

PostHeaderIcon Učíme sa v prírode aj po anglicky

V pondelok ráno na Kurinci sme začali zhurta aktivitami. Prvá sa týkala anglického jazyka. Zmenili sme sa na zvieratá, ktoré sme na základe otázok mali zvládnuť. Táto aktivita nás zaujala. Zo zvierat sme sa zmenili na kvapku vody, ktorá prežívala na svojej ceste dobrodružstvá. Svoje prežívanie sme zakreslili v podobe pestrofarebných malieb. Za niekoľko minút vykvitol kvet s piatimi krásnymi lupienkami. Prvý lupienok ukrýval encyklopédiu chemických prvkov, z ktorej nás traja žiaci zaviedli do kráľovstiev vodíka, dusíka a kyslíka. Z druhého lupienka sme sa dozvedeli o živote zvierat zapísaných v Červenej knihe. Ďalšie tri lupienky ukrývali krátke divadelné scénky. Zmenili sme sa na strašných lovcov a zahrali sme nezvyčajné spôsoby lovu. Z pasce na potkany sme sa dozvedeli, že cesta hľadania a úniku z nebezpečenstva nikdy nie je jednoduchá. Vo vlčom lese sme vytvorili obraz vlčej rodinky. Čas plynul veľmi rýchlo a domov sme odchádzali s príjemnými zážitkami a s dobrým pocitom zlepšenia vzťahov v kolektíve, za čo patrí kytička vďaky pani učiteľkám Farkašovej a Farbiakovej.

More Articles...