PostHeaderIcon

PostHeaderIcon Pozvánka do ROZPRÁVKOVA

Ani si nevieme predstaviť krajšie zavŕšenie marca- mesiaca knihy, ako sa to podarilo deťom zo Sovičkovej a Krtkovej triedy. V jedno krásne ráno sa odviezli do rozprávkového sveta nášho najznámejšieho slovenského rozprávkara, Pavla Emanuela Dobšinského, do obce Drienčany. Už na zastávke autobusu ich do sveta rozprávok vábila „striga z rozprávky o medovníkovej chalúpke“. Dobrý škriatok ich nasmeroval k miestu posledného odpočinku rozprávkara. Tu mu deti zanechali horiaci plamienok v kahančeku, ktorý bol symbolom plamienkov, ktoré rozohrievajú deťom srdiečka pri čítaní jeho rozprávok. „Dobrou vílou“, ktorá žiakov sprevádzala Dobšinského životom, sa na pár chvíľ stala miestna pani farárka Gabčanová. Po toľkých informáciách sa mnohým zamotala hlava a tak sa posilnili jedlom priamo na dvore, kde Dobšinský pôsobil. Plní sily, nemali vôbec problém nájsť správnu cestu dnu , a ani von z rozprávkového „BLUDISKA“. Zmorení putovaním v Dobšinského rozprávkovom svete sa ešte posilnili povestnou drienčanskou horúcou čokoládou... a poďho domov k svojim najbližším, ktorí večer, čo večer, čítaním vťahujú svoje deti do rozprávok.
Ďakujeme, Pavol Dobšinský...

Žiaci zo Sovičkovej a Krtkovej triedy

PostHeaderIcon Deň vody - súťaž

Dňa 20.3.2015 pri príležitosti Dňa vody sa zúčastnili žiaci 4.ročníka environmentálnej súťaže v Ekorelaxe. Prihlásené ekohliadky z jednotlivých základných škôl v našom okrese súťažili vo vedomostnom kvíze z problematiky: pitná voda, kolobeh a skupenstvá vody v prírode, znečisťovanie a úprava vody. Otázky boli zamerané aj na postreh a kreativitu žiakov.  Celú súťaž viedol Mgr. Pavol Novotný. Žiaci  Boris Daňuš, Ema Horváthová, Karin Kochanová získali diplom za 1. miesto. Ďakujeme a blahoželáme! Veľa úspechov do ďalších súťaží!