PostHeaderIcon Včely, včielky, včeličky

Dňa 23. septembra úvodnou pesničkou z rozprávky Včielka Maja bola slávnostne otvorená a vyhodnotená výtvarná súťaž s tematikou včiel.

Video si môžete pozrieť tu.

Výtvarnú súťaž zorganizoval predseda PSNV-SK Milan Krokavec  v spolupráci s Okresným výborom Slovenského výboru záhradkárov v Rimavskej Sobote a tiež v spolupráci s pani učiteľkou Mgr. Renátou Sivokovou, ktorá výstavku slávnostne otvorila a vyhodnotila víťazov.

Žiaci našej školy rôznymi výtvarnými technikami stvárnili témy
1. Včielka v rozprávke    (žiaci 1.  a 2. ročníka)
2. Včielky a kvety       (žiaci 3.  a 4. ročníka)
3. Včielky v záhradách a sadoch     (žiaci 5.  a 9. ročníka)

V prvej kategórii boli ocenení
1. miesto   Lilliana Sokolovská
2. miesto   Adriana Chalkovská
3. miesto   Matej Kuruc

V druhej kategórii boli ocenení
1. miesto   Erika Bíleková
2. miesto   Tamara Hriňová
3. miesto   Emma Kmeťová

V tretej kategórii  boli ocenení
1. miesto     Beáta  Fulopová
2. miesto     Žofia Slováková
3. miesto     Viktória Krokavcová
Ceny a diplomy si žiaci prevzali z rúk „Včielky Maji“ a pána Milana Krokavca. Výstava výtvarných prác bola prístupná verejnosti počas  Dní mesta Rimavská Sobota 23. a 24. septembra.

PostHeaderIcon Kráľovstvo zdravia

Kráľovstvo zdravia volá o pomoc bolo heslom dňa 16.9.2016 na 1.stupni našej školy. Všetci sa aktívne zapojili do aktivít, ktoré pripravili pani učiteľky pre svojich žiakov  v triede. Tvorili sme  potravinové pyramídy, sledovali prezentácie o zdravej výžive, zdravom životnom štýle. Pripravovali sme si ovocné šaláty, nápoje, jednohubky a iné zdravé pochutiny. V triedach prebiehala súťaž o najkrajšie, najmenšie, najväčšie, najčervenšie, najzelenšie jablko. Počas tohto dňa sme sa z pracovných listov dozvedeli nové a zaujímavé informácie.

PostHeaderIcon Deň európskych jazykov 2016

Každý rok si 26. septembra pripomíname Deň európskych jazykov. Tento rok si žiaci druhého stupňa našej školy vypočuli zo školského rozhlasu na prvej vyučovacej hodine niekoľko faktov o jazykoch a svoju schopnosť pozorne počúvať si následne overili v kvíze. Na ďalších hodinách vyrábali dvojjazyčné pexesá ku rôznym témam, tvorili svoje vlastné ZOO a farmy na plagát, vyrábali emotikony, spracovávali a prekreslovali anglické rozprávky a vyjadrovali svoje dôvody a odporúčania, prečo a ako sa efektívne učiť cudzie jazyky. Na poslednej hodine sa zahrali rôzne hry v anglickom jazyku.

Deň európskych jazykov na I.stupňi

V kalendári významných dní pri dátume 26.9. sa píše: „DEŇ EURÓPSKYCH JAZYKOV“.
Oslavu tohto dňa u nás odštartovala relácia v školskom rozhlase. Po nej sa už otvoril “ jazykový jarmok“ vo vestibule 1.stupňa. V ponuke boli mobilné, visiace slovníky v anglickom, ruskom a nemeckom jazyku. Pre súťaživých bol lákadlom anglický pexesový maratón. Jazykoví fajnšmekri sa mohli popasovať  vystúpením v lokálnej chodbovej televízií .No a veční snílkovia  svoje tajné želania  zverili do čarovného slúchadla z telefónnej búdky, ktorá sa nápadne podobala tým v ďalekom Londýne.
Také putovanie po jarmoku človeka riadne unaví. Rozprávkové prestávky v trojjazyčnom prevedení a počúvanie pesničiek z krajín Európy však všetkým vrátili energiu. Dokonca, podaktorí ešte vládali tancovať s talianskym  lektorom ZUMBY. Tu sa potvrdilo, že hudba spája ľudí a nepozná hranice. Ani tie jazykové, lebo tancovali všetci, akoby boli praví Taliani .No, a aby sme do jazykov neboli ľaví, ostáva nám, učiť sa ich. Napríklad, aj v našej škole si môžete vybrať z troch európskych jazykov.
Kto tento rok na jarmok prišiel, nakúpil, a neoľutoval. Platilo sa totiž úsmevom. Podľa množstva usmiatych tvárí na fotografiách, v tento deň nakúpili mnohí. Tí čo nestihli, majú šancu opäť o rok.

Dovidenia!

Mgr. Marta Kureková