PostHeaderIcon Oznam

Cestovné žiakom vyplácame od 15. do 25. dňa v mesiaci v čase od 7:00 do 14:00 hod. Ďakujeme.

 

PostHeaderIcon Valentín s Viktorom...

krajšieho Valentína sme si ani nemohli  priať. Od rána priestory 1. stupňa zaplavili tóny hudobno-zábavného programu celoslovensky známeho Viktora Guľváša. Spievala celá škola.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Deň sv. Valentína na 2. stupni

14. februára sme si pripomenuli Deň sv. Valentína aj na 2.stupni.
V tento deň sa 32 žiakov zapojilo svojimi vlastnoručne zhotovenými pozdravmi do súťaže o najkrajšiu Valentínku. Všetky boli zaujímavé, originálne a nápadité. 1. a 3. m. obsadila Kristínka Furmanová, 7.C, 2.m. Andrejka Bohóová, 6.C.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Lyžiarsky výcvik

V termíne od 29.1. – 5. 2. 2018 absolvovali žiaci druhého ročníka lyžiarsky výcvik s dennou dochádzkou.
V pondelok ráno bola školská chodba, okrem žiakov, plná lyží, lyžiarok a nedočkavých druhákov, ktorí sa snažili nič nezabudnúť.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Naša akadémia

" Vianočná rozprávka"

 

 

PostHeaderIcon Konverzácia v anglickom jazyku

Na našej Základnej škole P. Kellnera Hostinského prebiehajú od novembra 2017 až do júna 2018 hodiny konverzácie v anglickom jazyku trochu netradične. Každý mesiac jeden týždeň žiaci konverzujú po anglicky s lektorkami Ida Thomsen z Dánska a Hélèn Boulch z Francúzska.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Hodina jogy v Slniečkovej triede

V zdravom tele zdravý duch! – povedali sme si s druhákmi v Slniečkovej triede a aby sme do cvičenia dostali viac chuti, rozhodli sme sa oživiť si hodinu telesnej výchovy.
V Slniečkovej triede sú nielen šikovné deti, ale máme aj šikovných a ochotných rodičov. V tomto prípade sa jedná o šikovnú mamičku, pani Vincelovú, ktorá je inštruktorkou jogy. Aj ju zaujal nápad, aby sa deti oboznámili s jogovým cvičením a hneď s ním súhlasila.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Mikuláš v našej škole...

Nesklamali.... prišli  opäť, chodili školou a rozdávali sladkosti.

Ďakujeme Milkuláš, Anjel, aj tebe Čert - o rok vás čakáme zase.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon MISIA MODRÁ PLANÉTA

Štvrtáci zo stonožkovej a sovičkovej triedy sa zapojili do projektu Misia modrá planéta s Kozmixom. Tento jedinečný projekt, ktorý bol zameraný na Environmentálnu výchovu,  spája aktivity v škole a v teréne s kreatívnou hrou a interaktívnymi cvičeniami. Je ukážkou inovatívneho vyučovania, ktoré je pre žiakov motivujúce a zábavné. Cieľom projektu bolo vybudovanie základne – mesta. Pri plnení úloh museli žiaci myslieť na ochranu životného prostredia, zdroje energie, služby v meste, zabezpečenie  dopravy, riešenie odpadu, miesta kde môžu ľudia tráviť voľný čas, zeleň, ...

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Červené stužky

1. december je Svetový deň boja proti HIV a AIDS. Ľudia na celom svete si pripomínajú nebezpečenstvo prenosu tohto nevyliečiteľného ochorenia a zoznamujú sa možnosťami prevencie. V tento deň sa na vyjadrenie podpory a spolupatričnosti s celosvetovou kampaňou rozdávajú červené stužky, ktoré sú medzinárodným symbolom boja proti tejto smrteľnej chorobe.

Čítať celý článok...

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)