PostHeaderIcon Týždeň zdravej výživy 2016

There are no translations available.

Zdravie je jednou z najdôležitejších vecí v živote človeka. Možno si to mnohí neuvedomujú, ale do veľkej miery ho majú vo vlastných rukách a to tým, čo konzumujú. Naša škola sa preto rozhodla zorganizovať pri príležitosti Dňa zdravej výživy tematický týždeň. V pondelok 10.10.2016 si žiaci vypočuli rozhlasovú reláciu o tom, prečo a ako je dôležitá správna strava, a ako sa správne stravovať.

Žiaci siedmeho ročníka sa počas tohto dňa venovali zostavovaniu 3D potravinovej pyramídy so zameraním na význam obilnín, pečiva a cestovín v jedálničku človeka. Okrem toho sa stali malými reklamnými agentúrami a tvorili reklamné plagáty pre slovenskú bryndzu v rámci témy "Značka kvality SK".

Popri činnosti bola vyhlásená súťaž o najaktívnejšieho žiaka triedy a o najlepšiu reklamu. Výsledky boli vyhlásené v utorok 11.10.2016 a výhercovia odmenení. Výstavu prác bolo možné vidieť vo vestibule školy od 10.10.2016 – 14.10.2016.

 

PostHeaderIcon Už sú naši

There are no translations available.

Pasovanie prvákov sa už stalo tradíciou v našej škole. Nebolo tomu inak ani tento školský rok. 4. októbra v popoludňajších hodinách v telocvični ZŠ prebehlo slávnostné prijímanie našich prvákov.
Žiaci zložili slávnostný sľub, po ňom pani riaditeľka pasovala každého prváka, odovzdala mu prijímaciu listinu a darčeky. Programom sprevádzal Šašo Jašo, ktorého stvárnila p. vych. M. Mičková. Kultúrny program – tanečné čísla predviedli žiačky vyšších ročníkov.
Šťastné úsmevy prváčikov a spokojnosť rodičov nás presviedčajú o tom, že v tejto tradícii budeme pokračovať aj naďalej.

 

PostHeaderIcon Exkurzia do Košíc

There are no translations available.

Dňa 30.9.2016 sa 46 žiakov 7.a 8. ročníka zúčastnilo v Košiciach na zaujímavej exkurzii pod názvom Noc výskumníkov. V nákupnom centre Optima sa nachádzalo 70 stanovíšť zameraných na históriu, genetiku, fyziku, chémiu, právo a pod. Žiaci mali možnosť vyskúšať si pri jednotlivých stanovištiach rôzne pokusy.

 

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)