PostHeaderIcon

PostHeaderIcon 8.ročník futbalového turnaja o Putovný pohár riaditeľky školy

User Rating: / 2
PoorBest

18.11. sa v telocvični našej školy konal už 8. ročník futbalového turnaja o Putovný  pohár riaditeľky školy. Tento rok sa ho zúčastnilo 5 družstiev: ZŠ P. Dobšinského, ZŠ Š.M.Daxnera, ZŠ M. Tompu, Rimavská Sobota, ZŠ Szombathyho Jesenské a naša ZŠ.
Všetkých zúčastnených pozdravila a  privítala riaditeľka školy RNDr. Anita  Antalová, ktorá zároveň športové zápolenie otvorila. Športovcov pozdravil aj vedúci odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry Mgr. Vidinský, ktorý poprial mladým futbalistom športového ducha a nech vyhrá ten najlepší.
Po tanci mažoretiek už začal futbalový turnaj, ktorý skončil nasledovne:
1.    miesto – ZŠ P. Kellnera Hostinského
2.    miesto – ZŠ P. Dobšinského
3.    miesto – ZŠ Š.M. Daxnera
4.    miesto – ZŠ M. Tompu
5.    miesto – ZŠ Szombathyho Jesenské
Ocenenie: najlepší hráč získal: Vladimír Slanec – ZŠ P. Hostinského
najlepší strelec:  Dalimil Varga – ZŠ Š.M. Daxnera
najlepší brankár: Aurel Martinec – ZŠ Dobšinského
Občerstvenie, ceny, diplomy a poháre zabezpečila domáca ZŠ P. Kellnera Hostinského.
Celé predpoludnie prebehlo v znamení fair play, a tak všetci zúčastnení prežili príjemné športové chvíle.

Viac fotiek nájdete v našej fotogalérii

PostHeaderIcon 2. ročník Týždňa vedy a techniky v našej škole

User Rating: / 7
PoorBest

Po prvom úspešnom ročníku Týždňa vedy a techniky sme od 10.11. do 14.11.2014 zorganizovali druhý ročník, ktorý sa niesol v podobnom duchu. Vyučujúce fyziky a chémie pripravili 4 stanovištia fyziky a 2 stanovištia chémie, pri ktorých vybraní žiaci predvádzali zaujímavé pokusy.

Jednotlivé stanovištia:

• Očný klam
    Záhadné zrkadlá
    Vlastnosti plynov
    Čaro v sile
    Chemický chameleón
  • Slonia zubná pasta

Pre žiakov 1. a 2. stupňa bolo zaujímavé hlavne to, že si mohli pokusy vyskúšať aj sami.

More Articles...