PostHeaderIcon Mikuláš 2019

Ani tohto roku nás neobišli...

PostHeaderIcon Zbierali sme gaštany a šípky

Každoročne v mesiacoch september a október sa žiaci našej školy zapájajú do zberu šípok a gaštanov.

Šípky sú v prvom rade plné vitamínu C, ale aj ďalších vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a sacharidov. Šípky sa  používajú na prípravu šípkového čaju, šípkového oleja, ale aj na prípravu džemu alebo sirupu. Gaštany slúžia nielen ako potrava pre lesné zvieratá, ale využívajú sa i do mnohých liečiv na liečbu kĺbových ochorení.

Šikovné ruky našich detí nazbierali spolu  53 kg šípok a 1 760 kg gaštanov.

Najúspešnejším zberačom šípok na I. stupni bol Patrik Kamenský z 2. B triedy, ktorý priniesol 10 kg a na II. stupni bola Viktória Krokavcová z 8. B triedy, ktorá priniesla 7 kg.

Ďalší ocenení žiaci – Matúš Žiak, Tamara Uhrinová, Simona Bodnárová, Marek Joaquin Lojka, Ela Valachová, Oliver Baláž, Tamara Nôtová, Sebastián Mandzák, Sofia Beníková a Barbora Sláviková.

Najúspešnejším zberačom gaštanov na I. stupni bol Dareen Donát z 3. C triedy, ktorý priniesol až 410 kg a na II. stupni bol Ivan Cerovský zo 7. C triedy, ktorý priniesol 327 kg.

Ďalší ocenení žiaci – Shania Molnárová, Peter Poprocký, Alex Rapčan, Matej Gaži, Emília Holeková, Veronika Feješová, Pavlína Turisová, Ema Slaninová, Martin Ridzoň, Zoja Sojková, Oliver Ružinský a Barbora Visnyiová.

Všetci ocenení žiaci boli pani riaditeľkou odmenení.

Touto cestou ďakujeme všetkým, ktorí sa do zberu zapojili!

PostHeaderIcon Olympiáda zo SJaL kat.C - okresné kolo