PostHeaderIcon MESIAC KNIHY V NAŠEJ ŠKOLE

V rámci marca, mesiaca knihy, sme pre žiakov našej školy pripravili na dolnej chodbe nasledovné akcie:

Prvou je výstavka starých učebníc, z ktorých sa učili rodičia a starí rodičia našich žiakov.

Druhou je súťažná výstava čitateľských denníkov žiakov 6. a 7. ročníkov.

Tretia akcia je tiež súťaž s názvom História kníh. Na veľkom paneli na dolnej chodbe sú umiestnené informácie o tom, akým spôsobom ľudia po tisícročia zaznamenávali informácie a aj to, akým spôsobom i kedy knihy vznikli. Súťaž potrvá tento týždeň a na výhercov čakajú pekné vecné odmeny.

Na ďalších dvoch paneloch v priestoroch dolnej chodby si žiaci môžu pozrieť výstavku rozprávkových komiksov či prečítať, prečo sa práve marec stal mesiacom kníh. Nájdu tam aj informácie o Matejovi Hrebendovi, o tom, prečo sa stať vášnivým čitateľom, ako aj rôzne kuriozity a zaujímavosti o knihách.

Sme radi, že už v prvý deň sa obe súťaže stretli s pozitívnym ohlasom a do urny pribudli desiatky odpovedí našich žiakov. Aj výstavka niekdajších učebníc zaznamenáva úspech. Mnoho zvedavých detských očí s neskrývaným záujmom pozeralo do starých učebníc slovenčiny, matematiky, dejepisu, hudobnej výchovy, angličtiny či nemčiny. Veríme, že tieto akcie nielenže pobavia našich žiakov, ale predovšetkým rozšíria ich vedomostný obzor.