PostHeaderIcon FOTO:Žiaci našej školy vyjadrili úctu padlým vojakom 2.svetovej vojny

Pri príležitosti 72. výročia ukončenia 2. svetovej vojny sa uskutočnila vedomostná súťaž Medzníky 2. svetovej vojny. 5.mája si svoje vedomosti zmerali žiaci základných škôl v meste Rimavská Sobota. Dve trojčlenné družstvá našej školy prezentovali svoje vedomosti z oblasti nástupu fašizmu k moci, príprav a vypuknutia druhej svetovej vojny a SNP. Prvé i druhé miesto obsadili žiačky našej školy z 9.C triedy – L.Gazdíková, B.Fülőpová, V.Trnková, K.Ďurianová, A.Farkašová, Ž.Slováková. Tieto žiačky na pietnom akte pri Pamätníku Červenej armády na Námestí M. Tompu položili veniec padlým vojakom, čím vyjadrili vďaku všetkým obetiam vojny v mene mladej generácie za to, že môže žiť v mieri.