PostHeaderIcon Deň rodiny v ŠKD

ŠKD

Všetky deti prirodzene cítia potrebu tráviť čas s oboma rodičmi. Rodičia sú pre svoje dieťa symbolom ochrany a bezpečia. Každoročne v ŠKD oslavujeme Deň matiek, Deň otcov, Deň detí samostatne v ten určitý deň, no tento rok sme sa rozhodli spojiť tieto významné dni a osláviť to spoločne v jeden veľký deň. Myšlienkou nášho podujatia „Dňa rodiny“ bolo všetkých členov rodiny spojiť, neubrať im tak na dôležitosti a preto sme zorganizovali podujatie, ktoré patrilo celej rodine.

Dňa 11.05.2018 to zrána nevyzeralo s počasím najlepšie, no popoludní akoby aj slniečko sa chcelo pozrieť na tento skvelý deň. Navštívili nás ozaj celé rodiny, nielen rodičia detí, ale i starí rodičia. Na školskom dvore vyhrávala hudba, varil sa guľáš a vládla perfektná nálada. Mnohé mamičky sa zapojili a napiekli chutné koláče a pečivo, za čo boli odmenené vareškou s poďakovaním. Mohli si aj zacvičiť aerobic, ktorý im precvičovali žiačky z 5. ročníka. Nezaostávali ani oteckovia, ktorí hrali na ihrisku futbal medzi sebou, ale aj s deťmi. Hralo sa s ozajstnou chuťou streliť gól – povzbudzovalo sa a tlieskalo o dušu. Ako spomienku na futbal si odniesli kľúčenku v tvare futbalovej lopty. Deti mali možnosť zabaviť sa na dvoch nafukovacích – šmýkacích hradoch a trampolíne. Počas slnečného počasia sa všetci mohli osviežiť malinovkou, minerálkou, rodičia kávou a kalórie spálené pri cvičení, tancovaní, futbale, šmýkaní a skákaní na trampolíne si mohli doplniť koláčikmi, popcornom, cukrovou vatou , ale aj chutným guľášom.

Veríme, že sme „Deň rodiny“ oslávili v našej ŠKD naozaj originálne a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.