PostHeaderIcon Deň Zeme na 2.stupni

Zem je to, čo máme všetci spoločné. - Wendell Berry

Tento ekologicky motivovaný deň upozorňuje ľudí na dopady ničenia životného prostredia, na produkovanie odpadu zahlcujúceho našu Zem, na ničenie rastlín i živočíchov. Na druhej strane upriamuje pozornosť ľudí na hľadanie zodpovedného prístupu a ciest, ako udržať život na našej planéte.

V piatok 22.4.2022 sme si aj my v našej základnej škole pripomenuli Deň Zeme rôznymi aktivitami.
Na prvých dvoch vyučovacích hodinách žiaci II. stupňa vytvárali ľubovoľné spoločenské hry z prírodných alebo recyklovaných materiálov.
Na ďalších hodinách pani učiteľka Slížová spolu so žiakmi 9.C pripravili v areáli školy šesť nasledovných stanovíšť:

1.Triedenie odpadu
2.Zero waste
3.Ochrana prírody SR
4.NP Slovenska
5.NP sveta
6.Zašívanie ozónovej diery

Veríme, že i tento deň prehĺbil v mysliach našich žiakov povedomie ochrany životného prostredia a celej našej planéty.