PostHeaderIcon Stretnutie generácií

9.september 2019,  Sereď, Múzeum holokaustu.  Smutný, upršaný, septembrový deň.

Pamätný deň venovaný obetiam holokaustu na Slovensku mal tento rok zvláštnu atmosféru. Napriek smutnému výročiu, ktorým si každoročne pripomíname prenasledovanie a perzekúciu našich židovských spoluobčanov počas II. svetovej vojny, bol tento deň niečím výnimočným. V Múzeu holokaustu v Seredi sa konalo jedinečné Stretnutie generácií. Stretnutie s tými, ktorí prežili prenasledovanie, diskrimináciu, deportácie a mali šťastie. Unikli vlastnej smrti. Bolo srdečné, milé, plné spomienok  na svoje detstvo, mladosť, na svoj život... Určite nezabudneme.

PostHeaderIcon Začiatok školského roka 2019/2020

Horúce letné dni, oddych pri vode, cestovanie a príjemný čas bez povinností sa skončili. Chladnejšie rána nám nenápadne, ale jednoznačne oznamujú, že prichádza jeseň. Školy otvárajú po dvoch mesiacoch prázdnin svoje brány a vítajú žiakov. 2. septembra svoje brány otvorila i naša ZŠ. Na školskom dvore sa stretli žiaci 1. až 9. ročníka a spolu s rodičmi prišli aj noví žiaci – naši milí prváci. Po slávnostnom úvode a hymne SR sa ujala slova pani RNDr. Anita Antalová, ktorá popriala všetkým úspešný štart do nového školského roku, veľa úspechov a elánu v procese výchovy a vzdelávania. V podobnom duchu sa prihovorila prítomným v mene výboru ZRPŠ i pani Mgr. Zuzana Študencová.

PostHeaderIcon Oznam pre rodičov

S účinnosťou od 1.9.2019 sa dotácia na obed týka každého žiaka základnej školy sumou 1,20 €.

1,20 € je dotácia, nie úhrada ekonomických výdavkov.

Podľa zákona 544/2010 Z.z. o dotáciách dieťa má nárok na stravu za poplatok znížený o sumu 1,20 € iba ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu a odobralo obed. Zákonný zástupca dieťaťa berie na vedomie, že je povinný v prípade neúčasti svojho dieťaťa na vyučovaní dieťa zo stravy odhlásiť alebo uhradiť plnú výšku na stravovanie.

Zápisný lístok je súčasťou VZN /Všeobecno-záväzné nariadenie/ mesta Rimavská Sobota.

Jednorázový príspevok, záloha vo výške 20 € sa uhrádza vopred pred nástupom dieťaťa na stravovanie najneskôr do 25. augusta. Pri dodržaní podmienok bude jednorázová záloha vrátená zástupcovi dieťaťa. Pokiaľ sa počas daného mesiaca čiastka zo zálohy zníži napr. o 2,00 €, v ďalšom mesiaci bude znovu čiastka pripočítaná, nakoľko zálohová platba musí byť každý mesiac 20 €.

Výška režijných nákladov /RN/ je 3,00 € pre žiaka na mesiac.

Pre dospelých a cudzích stravníkov je výška režijných nákladov /RN/ 1,50 € na deň.

Prihlasovací lístok je povinný pre každého žiaka, ktorý má záujem o stravovanie v školskej jedálni.

Žiak ZŠ - 1. stupeň - obed

Stravník s dotáciou 0,- deň + 3 € režijné náklady mesačne

Bez dotácie 1,15 € deň + 3,00 € režijné náklady mesačne

Žiak ZŠ – 2. stupeň - obed

Stravník s dotáciou 0,03 deň + 3,00 € režijné náklady mesačne

Bez dotácie 1,23 € deň + 3,00 € režijné náklady mesačne

Dospelí a cudzí stravníci obed 1,33 € + 1,50 € režijné náklady deň = 2,83 €/deň

Prihlásiť sa na stravovanie alebo odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr do 13,45 hod. predchádzajúci deň.

Číslo účtu ŠJ: SK97 0200 0000 0000 0093 9392

Žiaci ZŠ od 1.9.2019 prechádzajú  na čipový systém. Každý žiak obdrží čip, s ktorým bude chodiť na obed. Čip má hodnotu 3,60 €, táto suma už bola pripočítaná k septembrovej platbe.

V prípade straty čipu si musí žiak zakúpiť nový v hodnote 3,60 €.

Nakoľko nové Všeobecno-záväzné nariadenie /VZN/ ešte nebolo schválené, mesto Rimavská Sobota vydalo predbežné usmernenie.

Predbežné usmernenie mesta Rimavská Sobota

PostHeaderIcon Koniec školského roka 2018/2019

„Ešte pred nedávnom sme sa tu sa školskom dvore stretli, aby sme zahájili nový školský rok. Desať mesiacov prešlo, ani nevieme ako.“

Takto v príhovore oslovila riaditeľka školy žiakov 28. júna 2019. Zároveň poďakovala pedagógom za vykonanú výchovno-vzdelávaciu prácu a popriala všetkým pekné prázdniny, veľa oddychu, slnka a radosti. Skôr ako si žiaci prevzali vysvedčenia, odovzdala knižné odmeny žiakom, ktorí úspešne reprezentovali školu a priniesli víťazstvá:

Matej Kuruc -  3. A, Bibiana Kišáková -  3.A, Gréta Krokavcová -  3. C,  Zuzana Tóčiková -  3. C, Dominik Kiss – 5. B, Dušan Študenc – 5. B,  Samuel Kurák – 6. A, Kinga Kislingerová – 6. A, Nathan Žiško – 6. C, Olívia Hronecová – 6. C, Jozef Haninčík – 7. A, Soňa Štoberová – 7. A, Christián Matyinkó – 7. A, Natália Gažiová – 8. C, Michaela Očenášová – 9. A, Matej Kerekeš – 9. C, Filip Krajňák – 9. C, Zuzana Málišová – 9. C, Michal Šiminský – 9. C, Kristian Krokavec – 9. C, Adam Mojžiš – 9. C.

Poďakovala tiež žiakom, ktorí sa zapojili do zberu papiera a vyhodnotila tých najšikovnejších, ktorí si v triedach prevzali darčeky:

I. stupeň

1. miesto:  Jakub Vaculčiak – 3. B

2. miesto: Vierka Cerovská – 3. C

3. miesto: Matúš Zvara – 4. C

4. miesto: Kamila Oravcová – 2. C

5. miesto: Dominik Oštrom – 3. A

6. miesto: Oliver Ružinský – 1. B

7. miesto: Matias Sodomka – 2. B

8. miesto: Marek Sojka – 2. A

9. miesto: Sania Molnárová – 1. A

II. stupeň

1. miesto: Radoslav Rada – 5. A

2. miesto: Adam Kurek – 7. A

3. miesto: Yorik Miklo – 7. A

4. miesto: Soňa Štoberová – 7. A

5. miesto: Ctirad Sodomka: 5. C

6. miesto: Samuel Ciprus – 7. A

PostHeaderIcon Zbierka Modrý gombík 2019

PostHeaderIcon Pečenie palaciniek so VI. B triedou

Kto by nemal rád palacinky? Tvarohové, lekvárové, orechové či plnené čokoládovým krémom, s ovocím, so šľahačkou a poliate čokoládou. Žiaci VI. B triedy milujú palacinky. Preto sa veľmi tešili, keď sa zúčastnili na pečení palaciniek na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Rimavskej Sobote 12. júna 2019.

Čítať celý článok...

PostHeaderIcon Miniflorbalová liga starších žiakov 2019