PostHeaderIcon Zápis do 1.ročníka [7.4. - 30.4.2021]

Nové dobrodružstvá čakajú.

Nezmeškajte možnosť zapísať Vaše dieťa už dnes.

Váš odkaz na zápis: https://zshostrs.edupage.org/register/

PostHeaderIcon ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Vážení rodičia budúcich prváčikov!

Oznamujeme Vám, že zápis do 1. ročníka základnej školy bude prebiehať v mesiaci apríl 2021. Môžete ho zrealizovať

elektronicky od 1. apríla 2021 do  30. apríla 2021 vyplnením formulára, ktorý nájdete tu

alebo

osobne od 7. – 9. apríla 2021 v čase od 8:00 - 17:00 hod. v budove školy  (bez účasti dieťaťa).

V prípade, že sa dostavíte osobne, poprosíme vás, aby ste mali negatívny test a ústa a nos prekryté ochranným respirátorom podľa aktuálneho nariadenia.

K zápisu osobne v škole je potrebné doniesť:

rodný list dieťaťa

občiansky preukaz zákonného zástupcu

pero

Na zápise v škole spoločne vyplníme prihlášku, informovaný súhlas zákonného zástupcu a súhlas so spracovaním osobných údajov.

Neváhajte nás kontaktovať na t. č.  0911 564 839

PostHeaderIcon Deň vody na našej škole

Svetový deň vody je oslavou úcty a pokory k vode, ktorej význam si celý svet každoročne pripomína 22. marca. Svetový deň vody aj v roku 2021 ovplyvňuje pandemická situácia s ochorením COVID-19.Napriek tomu sme si ho aj my na I. stupni pripomenuli symbolickým modrým oblečením a rôznymi aktivitami.

V dopoludňajších hodinách si pani učiteľky v triedach pripravili prezentácie o vode, vďaka ktorým žiaci získali nové informácie o význame vody pre život, prečo a ako chrániť vodu v každodennom živote. Dozvedeli sa o krajinách, ktoré trpia nedostatkom vody ako aj o význame pitného režimu pre každého z nás. Získané vedomosti si mohli overiť pri plnení úloh v pracovných listoch.

Čítať celý článok...

PostHeaderIcon Hviezdoslavov Kubín- školské kolo, 1.stupeň.

Dňa 25.3.2021 sa na 1. stupni uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťaže sa zúčastnili žiaci 2.,3. a 4. ročníka.

Víťazmi v jdnotlivých kategóriách sú:

Próza : 1. miesto  Lucia Kerekešová – 3.B

1.miesto   Zara Svoreňová – 4. A

2. miesto Radoslava Povinská- 3.B

3. Richard Rendek- 3.B

Poézia: 1. miesto Veronika Petrovská- 2.C

2. miesto Jakub Žilík- 2.C

3. miesto Karolína Folková- 2.C

3. miesto Filip Kubelka- 4.A

Všetkým víťazom blahoželáme.

PostHeaderIcon Vesmir očami detí

PostHeaderIcon Oznam pre rodičov a žiakov I. stupňa

Vážení rodičia!

Na základe zlepšujúcej sa epidemiologickej situácii v okrese Rimavská Sobota, v súlade s unesením vlády č. 160 zo 17.03.2021, rozhodnutiami ministra školstva, vedy, výskumu a športu číslo: 2021/10079:1-A1810 zo dňa 05.02.2021 a číslo: 2021/10079:2-A1810 zo dňa 02.03.2021 a uznesením krízového štábu mesta Rimavská Sobota z 18.03.2021 sa

s účinnosťou od  21. marca 2021 až do odvolania

obnovuje školské vyučovanie žiakov  prvého stupňa prezenčnou formou (žiaci sa budú učiť v škole),

obnovuje prevádzka školského klubu detí od 06.30 hod. do 16.30 hod.

obnovuje zariadenie školského stravovania.

Podmienkou vstupu žiakov do školy je vyplnené Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti jedného zákonného zástupcu (platný negatívny výsledok testu na COVID-19), ktoré nájdete TU! (POZOR: TLAČIVO JE NOVÉ). Odporúčame sa testovať v piatok, sobotu alebo nedeľu, aby platnosť testu bola do piatka.

Žiaci II. stupňa sa aj naďalej budú vyučovať dištančne (z domu).

Školský bufet bude v prevádzke.

RNDr. Anita Antalová

PostHeaderIcon Chemická olympiáda - 57. ročník

PostHeaderIcon Biologická olympiáda - 55.ročník

PostHeaderIcon Biologická olympiáda - 54.ročník

PostHeaderIcon Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

Dňa  4.3.2021 sa uskutočnilo prvé online školské kolo súťaže  Hviezdoslavov Kubín. Víťazmi jednotlivých kategórií sa stali:

II. kategória:

POÉZIA:

1.miesto: Matúš RAPČAN  5.B

2.miesto: Zita TÓČIKOVÁ   5.C

PRÓZA:

1.miesto: Greta KROKAVCOVÁ  5.C

2.miesto: Kristian KMEŤ   5.C

3.miesto: Zita HABODÁSZOVÁ  5.B

III. kategória:

PRÓZA:

1.miesto: Samuel KURÁK   8.A

Na obvodnom kole nás budú reprezentovať:

Matúš Rapčan  5.B., Grétka Krokavcová  5. C, Samuel Kurák 8 .A

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a postupujúcim žiakom držíme palce v obvodnom kole.