PostHeaderIcon Deň Zeme na I. stupni

There are no translations available.

Aj Zem má svoj sviatok a každoročne ho slávime 22. apríla. V tento deň sa milióny ľudí na celom svete spájajú s cieľom poukázať na environmentálne problémy, znečistenie a klimatickú krízu, ktoré ohrozujú ľudstvo aj našu planétu. Mottom tohtoročného Dňa Zeme 2024 je Zem verzus plasty.

Na našej škole si každoročne tento sviatok pripomíname aj my na I. stupni. Žiaci sa obliekli do zelených farieb a po vypočutí relácie v školskom rozhlase si v triedach urobili kvíz o našej planéte. Prostredníctvom pútavých prezentácií si žiaci uvedomili, že zemské zdroje nie sú nevyčerpateľné, a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia a spoločným úsilím chrániť jej poklady pre budúce generácie.

Naši najmenší prváci si prečítali maľované čítanie, lúštili osemsmerovku, hádali hádanky o rastlinách a živočíchoch a separovali odpad. Vytvorili si odznaky ako symbol ochrancov prírody. Venovali sa starostlivosti o zvieratko, z odtlačkov rúk zhotovili ,,Strom života“. Z papiera si vytvorili figúrku - ,,Planetáčik“ a z PET vrchnáčikov morské živočíchy. Celý týždeň bude pokračovať kresbou Zeme v grafickom programe. Druháci vytvorili plagáty ku Dňu Zeme v skupinkách na clipchartoch. Svoje vedomosti o stromoch a zvieratách si preverili na pracovných listoch ,osemsmerovkách a prezentáciách. Zaujímavá bola aktivita ,,Čo pomáha/škodí našej Zemi“ a napísali našej Zemi sľub. Separovali odpad, vytvorili z papiera panáčika ,,Zemáčika“ a maľovali krásy našej planéty. Tretiaci si po prezentáciách pozreli videá o ochrane našej Zeme a svoje vedomosti si overili v pracovných listoch. Zhotovili plagáty, napísali list našej Zemi a maľovali o čom sníva naša Zem. Aby im bolo veselšie, zaspievali si pesničky o prírode a zvieratkách a vysiali kvety. Naši štvrtáci po prezentáciách lúštili tajničky, vypĺňali pracovné listy a rôznymi aktivitami si pripomenuli ,,Čo pomáha/škodí našej Zemi“ .Vytvorili zemeguľu a zhotovili si vlastné stanovište ,,Domáci miláčikovia“ , kde prezentovali svoje živé zvieratká.

Deň Zeme sme si s našimi žiakmi uctili rôznymi aktivitami. Žiaci si svoje vedomosti a športové zručnosti preverili na 22 stanovištiach. Počasie nám veľmi neprialo, tak sme stanovištia umiestnili na dolnej chodbe I. stupňa a v telocvični. Nič ich neodradilo a s veľkou chuťou plnili všetky úlohy.

Napriek daždivému počasiu sa nám Deň Zeme vydaril. Je dôležité, aby sme si pripomenuli aká je naša planéta vzácna a uvedomili si , že si ju musíme chrániť!
Lúčime sa s odkazom : Nech je každý deň Dňom Zeme!

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk