PostHeaderIcon História

Article Index
História
Page 2
All Pages
There are no translations available.

Čas neúprosne plynie. Nikto ho nedokáže zastaviť. Roky ubiehajú každému z nás rovnako. Keď sa dožívame okrúhleho jubilea, hodnotíme svoj doterajší život, bilancujeme. Mnohí z nás si dávame i nové predsavzatia a želania do budúcich rokov. Vhodnou príležitosťou na bilancovanie je i jubileum školy, inštitúcie, ktorá vzdeláva a vychováva. Takou je aj naša škola - ZŠ P.K.Hostinského, ktorá začala písať svoju históriu pred viac ako 45 rokmi.

História našej školy, bývalej II. ZDŠ, sa začína písať v školskom roku 1964/65. V prvých septembrových dňoch sa začalo vyučovať v novom areáli 25 - triednej školy  na Družstevnej ulici. Do prevádzky bolo daných 10 učební I. stupňa, 15 učební II. stupňa a 4 oddelenia školskej družiny. Školu navštevovalo spolu 611 žiakov. Vedenie školy začalo pracovať v zložení:p. Vladimír Blaško -riaditeľ školy, p. Vladimír Morvay - zástupca riaditeľa pre II. stupeň a p. Ida Strukanová - zástupkyňa pre I. stupeň.

Prví učitelia našej školy:
 • Vladimír Blaško
 • Vladimír Morvay
 • Ida Strukanová
 • Hilda Ďurovičová
 • Valéria Miklová
 • Zlata Fiľová
 • Edita Toporcerová
 • Božena Sojáková
 • Júlia Klimentová
 • Jolana Hodulová
 • Margita Kišová
 • Viera Magyarová
 • Marta Hlavinová
 • Jolana Zvarová
 • Ján Kovalčík
 • Viola Réthyová
 • Marta Károlyová
 • Antónia Miková
 • Július Deraj
 • Ladislav Zvara
 • Oľga Hrivňáková
 • Darina Zajacová
 • Božena Cabanová
 • Zuzana Ďurovičová
 • Juraj Miklo
 • Mária Zigmundová
 • Eva Zacharová
 • Július Koreň
 • Estera Švandtnerová
 • Františka Bobíková
 • Emília Hanková

 

  
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk